Portal ezoteryczny - tarot, wróżby i inne

Mowa kwiatów: Horoskop kwiatowy

Kwiaty zawsze odgrywały dużą rolę w kontaktach międzyludzkich. Kwiaty towarzyszą nam od urodzenia, aż do śmierci. Znaczą dni szczególne, a nawet wydarzenia historyczne. Już pierwotne ludy przypisywały im magiczne znaczenie. Astrologowie starożytni opracowali wróżby, w których łączy się cechy ludzi z rytmem pór roku,
a datę urodzenia z odpowiednim kwiatem.

Goryczka - 1 styczeń - 10 styczeń

Goryczka - wrażliwa, delikatna i mało konfliktowa. Lubi zacisze domowego ogniska, czułe gesty i miłą atmosferę. W sytuacjach konfliktowych traci poczucie pewności siebie i zamyka się w sobie. W dzieciństwie często choruje, wolniej się rozwija, niż jej rówieśnicy i opornie przyswaja wiedzą. Mają więc wiele do nadrobienia, ale z czasem nadrabia opóźnienia i nawet przegania innych. Jest wytrwała pracowita i konsekwentna. Goryczka ma szczęśliwą rękę do spraw finansowych, jest oszczędna i praktyczna, zawsze coś "chomikuje" na czarna godzinę. Nie zawsze potrafi okazać czułość, ale ma wielką potrzebę miłości. Marzy jej się idealne gniazdko miłosne: zaciszne, cieple i spokojne. Fatalnie znosi nawet drobne sprzeczki z partnerem.

Oset - 11 styczeń - 20 styczeń

Oset - romantyk i marzyciel. Zakompleksiony marzy o wielkiej, namiętnej miłości oraz wspaniałym i pięknym partnerze. Niestety lęk przed odrzuceniem i zranieniem jest silniejszy i wciąż tłumi w sobie naturalne odruchy serca. Izoluje się od świata murem obronnym, chroniąc w ten sposób swą bardzo wrażliwą duszę. Nie dopuszczając do głosu najtajniejszych marzeń, aby nie dać się zranić. Realizuje się natomiast w pracy zawodowej przejawiając dużą pomysłowość i zaangażowanie. Kariera zawodowa staje się jego żywiołem. Jest idealnym przyjacielem na ciężkie dni. Bardzo chętnie pożycza, a nawet daje pieniądze komuś potrzebującemu. Nie zawsze jest atrakcyjny i seksowny, ale pod wpływem miłości, rozkwita jego piękno wewnętrzne.

Nieśmiertelnik - 21 styczeń - 31 styczeń

Nieśmiertelnik - jest wesoły, elokwentny i spontaniczny. To wspaniały kompan każdego towarzystwa. Błyszczy humorem i dowcipem. Jest wyjątkowo popularny w swoim środowisku. Mimo, że z pozoru jest otwarty i bezpośredni to tak naprawdę ludzi ocenia krytycznie i jest mocno wymagający. Zdobyć jego zaufanie jest bardzo trudno. Nie znosi plotkarzy, ludzi mało inteligentnych i nieodpowiedzialnych, z trudem wybacza nietakty i złośliwości. Ma bardzo lekką rękę do wydawania pieniędzy, przez co często ma kłopoty finansowe. Uczy się z wiekiem większej podatności na ciosy losu, co powoduje, że los przyjmuje takim, jakim jest. Nieśmiertelnik jest lojalnym i oddanym przyjacielem, jednocześnie wrażliwym i delikatnym, podatnym na zranienia.

Jemioła - 1 luty - 10 luty

Jemioła - lubi ruch, wielki świat i ciągłe zmiany, najlepiej z nią w roli głównej. Dobrze czuje się w dużych miastach, gdzie tętni życie, jest gwar i dużo ludzi. Jest ciekawska i szuka przygód, nie tylko miłosnych. Jemioła zmuszona do życia na wsi, szybko więdnie i przygasa. Dla dobrego samopoczucia otacza się tłumem adoratorów i wielbicieli często zmieniając obiekt swych uczuć. Kobieta jest niekonsekwentna w swych oczekiwaniach. Na partnerów wybiera sobie osoby o skrajnie różnych charakterach i pozycji społecznej. Raz może to być łagodny romantyk, a następnie brutalny ekscentryk. Ludzie urodzeni tego dnia są ekscentryczni, niezależni, odważni. Wspaniali z nich przyjaciele i kochankowie.

Kosmea - 11 luty - 19 luty

Kosmea - posiada tajemniczy magnes, który przyciąga ludzi. Są zawsze otoczeni tłumem adoratorów i wielbicielek. Lubi życie towarzyskie i oczywiście wszelkie oznaki zainteresowania i podziwu dla swojej osoby. Jej głowa zawsze jest wypełniona wieloma marzeniami o dalekich podróżach i ciekawym życiu. Oczami wyobraźni widzi siebie w oryginalnych zawodach czy też realizujących niespotykane pasje. Ale oczywiście to tylko fantazje, ponieważ nie zwraca uwagi na realne możliwości urzeczywistnienia planów lub nie czyni żadnego wysiłku, by zrealizować swe marzenia. To urodzeni marzyciele, bujają w obłokach, ignorując brutalną rzeczywistość. Swym postępowaniem zniechęca do siebie przyjaciół i popada w finansowe kłopoty. Niepowodzenia, których doświadcza nie są dla bodźcem do zmiany swego postępowania. Nie dostrzegają problemów, jakie niesie realne życie, wiec często przegrywają. Ich wadą jest nadmiar wyobraźni, co bywa przyczyną utrapień, gdyż widzą to, co chcą, a nie to, co jest. Są obdarzeni silną indywidualnością, zazwyczaj chcą być wolni, jak ptaki.

Mimoza - 20 luty - 29 luty

Mimoza - jest bardzo delikatna i wątła, ma niestały charakter i zmienne nastroje. Odnosi się wrażenie, że jej życie toczy się bez celu, gubiąc się w labiryncie wątpliwości. Nie dąży do żadnego celu, nie ma swojego zdania, nie wie czego chce. Przyjmuje program minimum oddając innym pole do działania. Nie przywiązuje wagi do spraw materialnych ani zaszczytów - żyje na zwolnionych obrotach zadawalając się tym co posiada. Zegarek traktuje jako przedmiot zbędny i utrudniający życie. Czy to ważna narada, czy pierwsza randka - ona może spóźnić się nawet dwie godziny. Najważniejszym elementem jej życia jest uczucie - ale w tym temacie też nie bardzo może sobie poradzić, bowiem ciągle jest niezdecydowana. Zbyt długo przebiera, zastanawia się i szuka ideału. Są delikatne, wrażliwe i bardzo czułe. To romantyczni kochankowie, chcą, aby otoczyć ich opieką i miłością.

Mak - 1 marzec - 10 marzec

Mak - jego życie koncentruje się wokół świata kultury i sztuki. Sam jest artystą lub też z dużym zainteresowaniem śledzi dorobek innych ludzi. Często uczestniczy w premierach, wernisażach czy spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Lubi wesołe i o podobnych zainteresowaniach towarzystwo. Odwiedza elitarne kluby, w których ma okazję poznać sławnych ludzi ze świata kultury. Świat przyjmuje ze spokojem nie śpiesząc się i nie obierając konkretnego kierunku. Pozwala unosić się na fali życia, jest bierny i niekonsekwentny. Nie lubi pośpiechu, napiętych terminów i konieczności błyskawicznego decydowania. Chętnie pomaga ludziom, ale nie lubi się przemęczać. Czasem zbyt impulsywne, co nie wychodzi im na dobre.

Lilia - 11 marzec - 20 marzec

Lilia - to osoba bardzo wrażliwa lub nawet nadwrażliwa. Jest wyjątkowo przeczulona na swoim punkcie, można ją urazić nawet niewinną uwagą. Nie przyjmuje dobrych rad ani słów krytyki, twierdząc że jest to ingerencja w jej życie osobiste. Z niewiadomych powodów potrafi się obrazić nie uzasadniając powodów swojego stanu. Jest bardzo niezdecydowana i mało konkretna. W rozmowach operuje ogólnikami i przypuszczeniami - zostawiając sobie zawsze możliwość zmiany zdania. W miłości także unika zdecydowanych deklaracji. Nawet na ślubnym kobiercu powie "no właściwie, chyba raczej tak". Ludzie urodzeni w tych dniach pozornie tylko są słabi i delikatni, posiadają wewnętrzną moc, są bardzo szlachetni, dobrze radzą sobie z problemami.

Tojad - 21 marzec - 31 marzec

Tojad - jest skupiony na własnej osobie i na tym, by życie układało mu się bez problemów. Nawet niewielkie kłopoty odbierają mu dobry humor i chęć do uczestniczenia w aktywnym życiu. Jest wyjątkowym egocentrykiem, gdy ma choć drobne kłopoty, zapomina o całym świecie. Chętnie pomaga innym, ale pod warunkiem, że ich interesy nie będą kolidowały z jego. Jest wesoły i zabawny, ale najlepiej lubi bawić się cudzym kosztem. Bywa serdeczny, ale wśród ciepłych słów zawsze pojawi się kąśliwa uwaga. Jest inteligentny i posiada dużą wiedzę czasem uważając, że nie ma mądrzejszego od niego. Nie można go przekonać do zmiany opinii czy sądu. Przez swe przeświadczenie o własnej nieomylności traci przyjaciół i pieniądze. Są impulsywne, przebojowe i bardzo emocjonalne. Muszą uczyć się opanowania wybuchów gniewu.

Geranium- 1 kwiecień - 10 kwiecień

Geranium - idzie śmiało i optymistycznie przez życie ścieżką określoną przez siebie. Najbardziej interesującą osobą dla niego jest oczywiście on sam. Skoncentrowany dla własnych uczuciach, planach i marzeniach realizuje systematycznie kolejne cele, nie dopuszczając do głosu wątpliwości. Nie da się zaskoczyć i speszyć. Nie miewa raczej kompleksów, ufa sobie bez zastrzeżeń, analizuje swoje stany ducha, marzenia i plany. Dobrze czuje się w każdym towarzystwie, ale najlepiej w swoim. Szczęście mu sprzyja, wiec udaje mu się zrealizować nawet najbardziej szalone projekty. Nie śledzi nowinek i wiadomości napływających ze środowiska w którym się obraca, ale jest wyczulony na plotki o jego osobie. Mają też dużo dylematów wewnętrznych i przez całe życie szukają wewnętrznego spokoju i uładzenia.

Hortensja - 11 kwiecień - 20 kwiecień

Hortensja - to tzw. "złote serce". Uczynna, dobrotliwa, wyrozumiała i pogodna. Bardzo tolerancyjna dla ludzkich słabości i wad. Nie obarcza poczuciem winy, a stara się zrozumieć motywy postępowania osoby, która ją skrzywdziła. Nie pamięta doznanych krzywd i wybacza wiele świństw. Można na nią liczyć w każdej sytuacji. Hortensja, nawet nie proszona, pomoże koleżance posprzątać, mimo że w domu czeka na nią sterta koszul do uprasowania i bałagan w domu. Jest tak serdeczna i uprzejma, że jej intencją jest, aby wszystkim powodziło się jak najlepiej w każdej dziedzinie życia. Sama natomiast nie ma szczęścia zwłaszcza w sprawach materialnych. Nie potrafi oszczędzać i korzystnie lokować pieniędzy, nie ma też szczęścia do gier hazardowych. Osoby spod znaku Hortensji odznaczają się często egzotyczną urodą, są atrakcyjne dla płci przeciwnej.

Dalia - 21 kwiecień - 30 kwiecień

Dalia - posiada dużą dozę realizmu i zdrowego rozsądku. Dalii można pozazdrościć siły i wytrwałości. Skoncentrowana na realizowaniu swoich celów życiowych nie zważa na trudności i przeciwności losu. Nie robi nic na pokaz i pod tzw. publikę. Wytrwałą pracą stara się zapewnić sobie i swojej rodzinie godziwe i szczęśliwe życie. W swoim domu i najbliższych znajduje oparcie i siłę do walki o władzę i pieniądze. Czasem nadmiar obowiązków czy nieprzewidzianych okoliczności wytrąca ją z równowagi wpadając w depresję, ale szybko potrafi się podźwignąć, odsunąć wątpliwości i rusza do przodu. Władza i pieniądze są bardzo ważne w jej życiu, gdyż dają poczucie bezpieczeństwa. Kobiety i mężczyźni są bardzo zmysłowi i kochliwi.

Konwalia - 1 maj - 10 maj

Konwalia - to osoba tęskniąca za przyrodą, zwierzętami i pejzażami namalowanymi przez naturę. Czuje silny związek z naturą. Każdą wolną chwilę najchętniej spędzałaby w ciszy wiejskiego zakątku w otoczeniu drzew, kwiatów i jezior. Potrafi odpoczywać tylko wśród zieleni, nad wodą i z daleka od zgiełku. Jeśli konwalia jest skazana na życie w dużym mieście, swoje mieszkanie upiększy kwiatami doniczkowymi, obrazami kolorowych kwiatów i natury, a na fotelu będzie spał kot. Jeśli pragnie się zdobyć serce kobiety konwalii należy jej wręczyć bukiet pięknych kwiatów i zaprosić do eleganckiej restauracji. Osoby spod tego znaku niezbyt często wcielają się w ludzi czynu, ale zmuszone przez życie, potrafią działać bardzo efektywnie. Są dobre dla innych i chętnie dzielą się tym, co posiadają.

Kaczeniec - 11 maj - 21 maj

Kaczeniec - przyjazny dla ludzi i tolerancyjny. Znosi drobne złośliwości i niewielkie świństewka. Na małą ironię i drobne nieuczciwości odpowie uśmiechem, ale wyrazi swoje uczucie rozczarowania takim postępowaniem. Lecz wszystko do czasu. Nerwowo i zdecydowanie zareaguje gdy ktoś pozwoli sobie na więcej lub częściej. Lepiej schodzić mu z drogi. Swoje przekonania i poglądy wyrabia sobie po dokładnej analizie wszystkich za i przeciw oraz wysłuchaniu opinii innych. W przypadku nabrania pewności i słuszności własnej oceny nikt i nic nie jest w stanie nakłonić go zmiany zdania. Mają bardzo dobrą intuicję i jej powinni słuchać. To dobrzy partnerzy życiowi, dbający o swoje ogniska domowe i dobrzy przyjaciele, na których można zawsze polegać.

Margerytka - 22 maj - 31 maj

Margerytka - towarzystwa płci przeciwnej potrzebuje jak ryba wody. Lubi się podobać, flirtować i wiele obiecywać. Uwielbia dowody uznania, wciąż flirtuje i wiele obiecuje. Na jej wierność nie ma co liczyć. Ciągle zmienia obiekt swych uniesień poszukując tego wymarzonego partnera, a na ustach ma zawsze słowa "kocham cię". Ale tak naprawdę nie angażuje się mocno w związek i kolejne romanse traktuje powierzchownie i niezobowiązująco, ponieważ nikt nie spełnia jej oczekiwań. Więcej mówi o miłości, niż rzeczywiście przeżywa. Chętnie dyskutuje, czyta książki i ogląda filmy o miłości. Ma dużo szczęścia do gier liczbowych i niespodziewanych nagród finansowych. Są bardzo pracowici, oszczędni i odpowiedzialni. To dobrzy mężowie i żony, także solidni rzemieślnicy i podwładni. Pracują często w zawodach potrzebujących cierpliwości i dokładności.

Dzwonek - 1 czerwiec - 11 czerwiec

Dzwonek - nie lubi dzielić się informacjami na swój temat. Pilnie strzeże tajemnic ze swojego życia czasem nawet tych mało istotnych. Potrzebne mu są do szczęścia małe tajemnice. Pielęgnuje często nieistotne i śmieszne sekrety i pilnie strzeże swego intymnego świata. Ma niesamowicie dobrą rękę do interesów - nawet sprawy beznadziejne potrafi załatwić z korzyścią finansową dla siebie. Lubi interesujące towarzystwo i dyskusje na różne tematy. Ma zawsze wiele do powiedzenia, nie jest uparty, dlatego ludzie chętnie z nim dyskutują. Wymiana doświadczeń i informacji pobudza jego intelekt. To często ludzie sztuki i kultury, twórcy - potrafią żonglować słowem i myślą.

Stokrotka - 12 czerwiec - 21 czerwiec

Stokrotka - to świetny psycholog o żywym umyśle i szybkich reakcjach. Sprawdza się na takich stanowiskach jak doradca szefa lub negocjator, ale największą karierę zrobi w dyplomacji. Jest bardzo zręczna w dyskusji, wspaniale lawiruje pomiędzy różnymi tematami, a przy tym jest pewna siebie i nie wie co to trema. Odpowiadają jej małe szybkie samochody. W miłości niestała, bardzo trudno utrzymać ją przy sobie, potrzebuje wiele swobody i trudno ją zatrzymać na stałe przy sobie. Szara codzienność ją przytłacza. Potrzebuje także tego, aby partner ją ciągle zaskakiwał i fascynował. Mają poczucie humoru, błyskotliwy dowcip, ale też są bardzo eleganckie.

Tulipan - 22 czerwiec - 1 lipiec

Tulipan - trudna do zrozumienia i zupełnie tajemnicza i nieprzewidywalna osobowość. Często zamyka się w sobie, milczy i nie reaguje na otaczający go świat przez wiele dni. Błądzi myślami w sobie znanym kierunku - jest nieodgadniony. Kto przewidzi jego reakcje, zasługuje na nagrodę. Zupełnie nieoczekiwanie potrafi rozchylić swe płatki - być serdeczny, miły, uczynny i radośnie uśmiechnięty, chce nieba każdemu przychylić. Jego emocje także ulegają ciągłym zmianom. W chwilach uniesień, dobrego nastroju jest optymistą i wierzy w swą wspaniałą przyszłość, ale potem następuje załamanie nastroju, popada wtedy w depresję myśląc nawet o samobójstwie. Mają one swoje ciemne strony, jest to ich drażliwość i nadwrażliwość. Pani Tulipan, wobec narzeczonych jest surowa. Tulipan zawsze marzy o idealnym partnerze.

Lilia wodna - 2 lipiec - 12 lipiec

Lilia wodna - nie uznaje prostych odpowiedzi, rozwiązań i prawd. Lubi kluczyć, zawile odpowiadać, mijać się z prawdą i błądzić. Bardzo chętnie ratuje się drobnymi kłamstewkami. Nigdy nie odpowie szczerze na temat własnych oszczędności i dochodów. Jeśli Lilia mówi, że jest bez grosza, to można być pewnym, iż nie znalazła się na dnie. Winy swych porażek dopatruje się tylko w czynnikach zewnętrznych nie przyznając się do własnych błędów. Zawsze ma tysiące przeciwności na swej drodze - jak nikt inny. Jest mało zdecydowana i niekonsekwentna. Gdy coś osiągnie lub zdobędzie, za wszelką cenę będzie się starać utrzymać to przy sobie. Często popełniają błąd, będąc zbyt nadopiekuńczymi w stosunku do swojego potomstwa. To osoby wrażliwe, szczere, kochające dzieci i swoje rodziny.

Fiołek - 13 lipiec - 23 lipiec

Fiołek - nie wejdzie w nic, co związane jest z ryzykiem lub hazardem. Przez świat idzie prosto i ściśle wytyczonymi ścieżkami. Każdą decyzję przemyśli i jeśli bilans zysków i strat przeważy choć trochę w stronę strat nie będzie ryzykował. Bacznie obserwuje innych i chętnie wyciąga wnioski z ich błędów, by samemu ustrzec się od pomyłek. Zastanawia się, rozmyśla i dmucha na zimne. Lubi wspominać przeszłość i oglądać przedmioty związane z przeszłością. Ceni sobie nade wszystko kontakty z członkami rodziny nawet tymi odległymi. Dom jest dla fiołków ostoją bezpieczeństwa . Dla dzieci są wspaniałymi rodzicami. Nie zdradza partnera, gdyż taki skok w bok byłby zbyt ryzykowny. Potrzebują dużo ciepła i jeśli zostaną zranieni, chowają się w swoich skorupkach.

Dzika róża - 24 lipiec - 2 sierpień

Dzika róża - pasjonuje ją hulaszcze życie związane z ryzykiem i niewiadomą. Uwielbia bankiety i przyjęcia, na które zaprasza mnóstwo ludzi nawet całkiem przypadkowych. Rozrywki i prezenty pochłaniają jej znaczną cześć dochodów, ale zawsze znajdzie sposób by zdobyć dodatkowe pieniądze. Lubiana przez otoczenie za swą fantazję i pomysłowość. Nie myśli o przyszłości żyje dniem dzisiejszym. To namiętny gracz i ryzykant. Dopomina się o komplementy i dowody sympatii. Jest niesłychanie atrakcyjna i cieszy się wielkim powodzeniem u płci przeciwnej. Ma w sobie jakiś tajemniczy magnes, który wszystkich przyciąga. W grach liczbowych ma duże szczęście. Lubią zabawy i towarzystwo, nie stronią od dużej grupy ludzi.

Słonecznik - 3 sierpień - 12 sierpień

Słonecznik - jest wyniosły i pełen królewskiej godności. Zdecydowanie wyróżnia się w szarym tłumie. Porusza się dostojnie, a słowa wymawia z wielkim namaszczeniem, energicznie przy tym gestykulując, podkreślając w ten sposób wagę wypowiadanych słów. Jest doskonałym mówcą, potrafiącym przekonać o swych racjach duże rzesze ludzi. Dlatego też świetnie nadaje się na polityka. Jego oracje pełne są dramatyzmu, oryginalnych porównań i barwnych określeń. Lubią skupiać na sobie uwagę otoczenia, ale często też są zapatrzone w osoby stojące na świeczniku i chcąc im dorównać za wszelką cenę, przysparzają sobie niepotrzebnych stresów. W sprawach uczuciowych muszą trafić na dobrego słuchacza. Gorzej im się wiedzie, gdy zajmą się interesami.

Róża - 13 sierpień - 23 sierpień

Róża - próżna i skoncentrowana na sobie. jest próżna, uwielbia komplementy i pochwały. Aby stać się jej przyjacielem należy przede wszystkim podkreślać jej zalety, urodę i inteligencję. Róża pod wpływem pochlebstw rozpływa się jak lód na słońcu. Nie uznaje żadnych form przymusu i obowiązków. Chce być niezależna i samodzielna. Jest twarda i niedostępna, nikomu nie chce się podporządkować. Nie lubi zmieniać swojego zdania i sztywno trzyma się swoich poglądów. Niewiele mówi na swój temat, a obcych traktuje z wielkim dystansem. Jest kochliwa, zmysłowa, seksowna i namiętna. W miłości bardzo kapryśna, przyjmuje postawę roszczeniową.

Hibiskus - 24 sierpień - 2 wrzesień

Hibiskus - jest opanowany, spokojny i zrównoważony. Doskonale sprawdza się jako mediator i rozjemca. Umie rozładować sytuację, gdy przeciwnicy rozglądają się za jakimś ostrym narzędziem. Ze spokojem wysłucha argumentów stron i zawsze wyda sprawiedliwy wyrok. Kojąco wpływa na osoby nerwowe i niecierpliwe. Cierpliwy słuchacz zwierzeń i zmartwień innych. Chętnie zapraszany na przyjęcia ze względu na wdzięk i urok osobisty. Z równowagi wytrącają go jedynie problemy finansowe, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Wobec problemów pieniężnych jest całkowicie bezradny. Osoby spod znaku Hibiskusa są niezwykłej urody, wyróżniając się wśród otoczenia swoją niezwykłością i zmysłowością. Na szczęśliwą miłość może liczyć w miesiącach letnich.

Goździk - 3 wrzesień - 12 wrzesień

Goździk - jest szczery, aż do bólu. Uznaje zasadę: "Co w sercu, to na języku". Nie potrafi nic przemilczeć lub ubrać w ładne słowa. Prawdę wyrzuci z siebie z delikatnością buldożera. Takim sposobem bycia zraża do siebie wielu ludzi, którzy niejednokrotnie pozostają obrażeni na długie lata. Trzeba mu przyznać, że rani ludzi nieświadomie, ale takim postępowaniem przysparza sobie wielu wrogów. W swej ocenie ludzi goździk uważa się za osobę bardzo kompetentną i nieomylną. Zresztą nie tylko w ocenie ludzi - w ogóle uważa się za wszystko wiedzącego i bez wad. Na zwracaną uwagę pozostaje głuchy. Osoby spod tego znaku są pracowite i dokładne, analityczne i rozsądne. Ich wadą jest to, że zbyt poważnie traktują życie, a powinni nabrać trochę większego dystansu.

Aster - 13 wrzesień - 22 wrzesień

Aster - ma miękkie serce i wielką wrażliwość na ludzką krzywdę. Pomoże każdemu potrzebującemu bez względu na warunki, okoliczności czy porę dnia. To typowy samarytanin, najchętniej zajmuje się pracą społeczną. Dlatego wielu ludzi bliskich i dalekich znajomych prosi go pomoc bez względu na rangę problemu. Lecz wielu ludzi wykorzystuje bez skrupułów biednego Astra. Ze wszystkich obowiązków, tych służbowych, jak i społecznych wywiązuje się bez zarzutu, a wykonywana praca daje mu dużo satysfakcji. W sprawach uczuciowych musi sobie znaleźć wyrozumiałego partnera, który pogodzi się z jego duszą społecznika. Lubią samotność, a jeśli już kogoś pokochają, to są wierne przez długie lata.

Wrzos - 23 wrzesień - 3 październik

Wrzos - jest despotyczny z cechami egoizmu. Nie łatwy we współżyciu, często zadręcza swych najbliższych. Jeśli coś mu nie pasuje lub, nie zgadza się z czyimś zdaniem nie mówi wprost, a złośliwymi uwagami daje do zrozumienia, że jest niezadowolony. Jest odporny na plotki i nie sprawdzone wieści. Bardzo dyskretny - nie wyjawi nikomu powierzonych tajemnic. Wrzosy na ogół mają kłopoty z nadwagą, gdyż na stres reagują zwiększonym apetytem. Problemem dla wrzosa jest szukanie zastępczych przyjemności, jak ciastka czy duże ilości dobrego jedzenia w chwilach przygnębienia. Chętnie również zagadają do kieliszka. Są subtelni i wyrafinowani, lubią piękno i komfort materialny. To urodzeni dyplomaci i negocjatorzy, ale też i wierni przyjaciele.

Kamelia - 4 październik - 13 październik

Kamelia - pełna wdzięku, harmonii i ciepła, rozsiewa wokół siebie pogodny i ciepły nastrój Zawsze uśmiechnięta, spokojna i serdeczna, chętnie odwiedzana jest przez tych, którzy pragną odpocząć od trosk i chaosu. Jej sposób bycia sprawia, że kłopoty tracą swą ważność i odpływają gdzieś w dal. Przy niej się wypoczywa nabierając energii do dalszego działania. Nawet w hałaśliwym, ruchliwym otoczeniu stworzy istną oazę. Dużym powodzeniem cieszy się u płci przeciwnej za sprawą jej delikatnego erotyzmu. W sprawach finansowych przejawia zmienne szczęście. Osoby tego znaku odznaczają się wdziękiem i urodą, ale też są wyjątkowo kapryśne i często nie wiedzą, czego chcą.

Bez - 14 październik - 23 październik

Bez - to raczej typ samotnika. Nie lubi hucznych przyjęć ani bankietów, jeśli już musi gdzieś pójść to najlepiej czuje się w małym gronie bliskich przyjaciół. Jednak najbardziej lubi przebywać w zaciszu domowego ogniska, czytając dobrą książkę. Bardzo lubi polemizować na tematy trudne. Jest bardzo taktowny i elegancki w obejściu. Może służyć za wzór nienagannych manier. Nie uznaje chamstwa, grubiaństwa i niedyskrecji. Uważa, że skoro on wie, jak się zachować w każdej sytuacji, inni również powinni przestrzegać wszelkich zasad. Chętnie pomaga ludziom czyniąc to w sposób bardzo delikatny. Często smutek i melancholię ukrywają za pozornie roześmianym obliczem. Długo nie zapomina wyrządzonych krzywd.

Frezja - 24 październik - 2 listopad

Frezja - to ostoja spokoju. Jest opanowana w każdej nawet tragicznej sytuacji. Na jej obliczu trudno dostrzec objawy niepokoju, niezadowolenia czy smutku. Ale to tylko pozory, bowiem tak naprawdę wewnętrznie bardzo mocno przeżywa wszelkie niepowodzenia i rozczarowania. Tę niewzruszoną postawę przyjmuje przez wiele lat, aż w końcu nadmiar negatywnych uczuć skrzętnie chowanych we wnętrzu jest tak duży, że frezja zmienia się w dzikusa. Przy takim ataku wściekłości niszczy wszystko co napotka na swej drodze, nie oszczędzając nawet przyjaciół. Później stara się wynagrodzić straty i przeprosić pokrzywdzonych, ale wielu ludzi nie potrafi jej wybaczać. Te rzadkie, ale szalone ataki złości przysparzają Frezji niejednego wroga na cale życie. Mają wrodzony zmysł piękna i elegancji, lubią otaczać się niezwykłymi oryginalnymi rzeczami.

Orchidea - 3 listopad - 12 listopad

Orchidea - jest wytrwała i zdecydowana. Zrealizuje swój każdy choćby najśmielszy projekt. Nie zrażają żadne trudności i niepowodzenia. Cierpliwie czeka na nadarzająca się okazję, by osiągnąć cel i skwapliwie ją wykorzystuje. Nie można jej namówić do zmiany zdania, a wręcz przeciwnie - to ona narzuca swoje warunki innym. Posiada bardzo dobrą intuicję co pozwala jej przewidzieć intencje innych ludzi. Orchidea nie da się zaskoczyć. Sama jest zagadką dla ludzi, wiedzą o niej niewiele. Jest tajemnicza i skryta. Mają zdolności artystyczne, dobrą intuicję, której powinny częściej słuchać. Są bardzo powabne i pociągające, ale też kapryśne i niestałe. Orchidea ma niezwykle szczęście w miłości.

Piwonia - 13 listopad - 22 listopad

Piwonia - to osoba o wielkim sercu i bardzo stała w uczuciach. Może być symbolem wierności. Jeśli pokocha lub obdarzy swą przyjaźnią to na zawsze. Można na nią liczyć w każdej sytuacji i mieć pewność, że nie zawiedzie. Jest zawsze tam, gdzie jej potrzebują. Swe powołanie znajduje w takich zawodach jak lekarz czy pielęgniarka. Piwonia u ludzi wywołuje uczucia ambiwalentne, albo się ją kocha albo nienawidzi. Nie lubią kłamać, mówią często prawdę prosto w oczy, czym nie przysparzają sobie zbyt wielu przyjaciół. Oczywiście ma ona znacznie więcej adoratorów i zwolenników niż wrogów. W sprawach finansowych popada w ciągłe kłopoty na skutek własnej rozrzutności.

Gladiolus - 23 listopad - 2 grudzień

Gladiolus - niesamowicie lubi plotki, nowinki i pogawędki. Swoje opowieści zawsze mocno koloryzuje, a najbardziej lubi się przechwalać. Powierzonej tajemnicy nigdy nie zachowa dla siebie. W sprawach zawodowych jest dynamiczny i pomysłowy, ale musi to być przedsięwzięcie z wytyczonym celem oraz inspirujące do działania. Są bardzo niezależni, nie lubią kontrolującego ich partnera życiowego, jak i wymagającej siedzenia przy biurku pracy. Biega za wszystkim, co ubarwia szare życie. Codzienne obowiązki nużą go i męczą. Przyjaciele go tolerują, ale wiedzą, że jest to osoba mało dyskretna. W miłości ma zmienne szczęście. Często podróżują w interesach lub mają pracę w terenie.

Mniszek lekarski - 3 grudzień - 12 grudzień

Mniszek lekarski - mało zainteresowany codziennym zwykłym życiem. W głowie Mniszka kłębią się tysiące marzeń i ideałów. Przeżywa za to sytuację polityczną na świecie, martwi go głód w Afryce czy też niekorzystna sytuacja gospodarcza państwa. Jest tak zaabsorbowany sprawami świata, że nie może się skoncentrować na swoich problemach. Gubi drobne przedmioty i nie może znaleźć potrzebnych dokumentów. Jest bardzo szczery i otwarty. Przy próbie mijania się z prawdą zawsze zdradzi go rumieniec. W sprawach finansowy musi być przezorny, by nie paść ofiarą naciągaczy. Sprawdzają się w zawodach wymagających szerokiego kontaktu z ludźmi, są bardzo komunikatywni. Wadą może być to, że nadmiernie trwonią swoją energię na kilka zajęć naraz.

Lotos - 13 grudzień - 22 grudzień

Lotos - jest tak żywotny i pełen energii, że nie potrafi usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Ciągle musi być w ruchu - zamknięty w czterech ścianach nerwowo chodzi po pokoju lub przebiera nogami. Jest niecierpliwy, oryginalny i impulsywny. Monotonne codzienne życie jest dla niego wegetacją. Wciąż gdzieś pędzi, jest zamiłowanym globtroterem. Jego reakcje są spontaniczne i nieprzewidywalne. Często łamie konwenanse, zachowuje się dziwacznie, ale osobie tak czarującej jak Lotos wiele się wybacza. Są szczerzy, życzliwi, radośni, nie biorą życia zbyt serio, co może być przyczyną konfliktów z bardziej poważnymi partnerami życiowymi.

Szarotka - 23 grudzień - 31 grudzień

Szarotka - jest osobą solidną, poważną i odpowiedzialną. Traktuje życie ze śmiertelną powagą. Można na nich liczyć w trudnych sytuacjach, bowiem nigdy nie cofną raz danego słowa. Mało w nich entuzjazmu i spontaniczności. Niewiele jest jednak osób tak wytrwałych, zdecydowanych i konsekwentnych. Odważnie i z determinacją stawiają czoła wszelkim problemom i przeszkodom. Potrafi zabezpieczyć rodzinie całkiem stabilną egzystencję. Od partnerów życiowych wiele wymagają, ale i same są wierne, lojalne i odpowiedzialne. To dobrzy i wierni na całe życie partnerzy życiowi i przyjaciele. Są ambitne, uparte i nawet wyboistą i trudną drogą zdążają do raz wybranego już celu. Na ogół lubiani przez ludzi, no, może z wyjątkiem lekkoduchów, pędziwiatrów i oryginałów. Powinni wystrzegać się naciągaczy obiecujących krociowe zyski. Łatwo je oszukać.

WRÓŻBY U WRÓŻKI - PROGNOZY I PRZEPOWIEDNIE PRZYSZŁOŚCI - WRÓŻBA U TAROCISTKI

Przyszłość i przeznaczenie. Horoskopy indywidualny. Przepowiednie o miłości. Internetowy horoskop. Przesądy i zwyczaje. Horoskop życia i symbole. Symbole miłości. Tradycyjne miłosne wróżby wróżki. Horoskop przyszłość.

Copyright by bo_ti 2004. All rights reserved. Ezoteryka: